Příběhy z kuchyně

 

Bylo to tím okem. Věděla to odjakživa. Komu patřilo? Nebo snad patří?

Jadis

28.10.2018

Při prvním střihnutí sebou trhla. Kovový svist ostří rozčísnul ticho v zšeřelém pokoji. Ani se nepohnul. Zkrotila svůj dech a dala se do práce. Není moc času, za chvíli bude svítat.

Valí se to na nás ze všech stran. Zapomeňte na minulost, neřešte budoucnost, život se odehrává v přítomnosti! Zkoušela jsem to. Poctivě. Je mi líto, žít s hlavou plnou snů a plánů do budoucna je mojí bytelnou podstatou.

Miluju češtinu. Miluju ji mimo jiné pro taková slova jako je "předjaří"...

Pro všechny ženy, které se probouzejí krátce před rozbřeskem. A jednoho muže...

Pánové prominou, tento příspěvek je určen výlučně ženám. Je určen macechám, a to především těm začínajícím a nadcházejícím. Je to něco jako kapesní manuál, stručný návod na přežití, KPZ-ka nebo systém rychlého varování. Rozhodněte se samy.

Už dlouho o něm sníte. Představujete si, jak ho budete nosit, s čím ho budete kombinovat a jak Vám to v něm bude slušet. Pod vánočním stromečkem pak rozbalíte nenápadný balíček od Něho a, ne to není možné, je tam! Srdce Vám poskočí v hrudi a do očí se derou slzy dojetí. Probuďte se! A začněte konat dřív, než bude pozdě....

Před pár lety jedna bavorská politička vyrazila do boje o post předsedkyně strany s návrhem na manželství na dobu určitou. Byl to jen zoufalý pokus přijít s něčím neotřelým a kontroverzním, nebo na tom nápadu něco bylo? Pro mě každopádně podnět k zamyšlení.